Počas víkendu putovala velikánska zbierka šiat, topánok, hračiek, domácich potrieb a všetkého možného z Bratislavy do Základnej školy s vyučovacím jazykom maďarským v Moldave nad Bodvou.

Pred niekoľkými týždňami Equity spustili zbierku a postupne sústreďovali veci od súkromných darcov. Potom sa pridali zamestnanci Americkej ambasády a Úradu verejnej ochrankyne práv, potom sa pridala komunita priateľov Stará jedáleň, Fusion, Rodinné centrum Ráčik, Mládež ulice, Krasňanský zelovoc a Priatelia Rače. Potom sa pridala Nová Cvernovka a desiatky jednotlivcov a rodín, ktorí veci priniesli tam, kam bolo treba. Týmto všetkým poskytla (už po niekoľký krát!) úžasnú pomoc firma Tecta Logistic, ktorá previezla zbierku nákladným autom bezplatne až do Moldavy. V hlbokej noci čakali na auto v moldavskej škole pedagógovia, aby zbierku vyložili. Počas najbližších dní učitelia veci roztriedia a rozdelia medzi svojich 500 (chudobných) rómskych žiakov a ich rodičov (podľa toho, kto čo potrebuje). 
A toto všetko sa podarilo s úsmevom, radosťou a 0 (nula) eurami. Vieme si pomáhať.

Categories: Novinky

1 Comment

Vianočný punč - Stará jedáleň · 9. februára 2019 at 11:52

[…] že ste prišli❤️Ďakujeme, že ste prispeli do zbierky, odišiel od nás plný kamión TECTA Logistic s.r.o. do Moldavy na […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *